Sprawdź jakie podkłady poporodowe wybrać
Sprawdź jakie podkłady poporodowe wybrać

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od dłuższego czasu rynek produktów jednorazowych medycznych cieszy się dużym zainteresowaniem, co powoduje ciągłe doskonalenie technologii wytwarzania artykułów jednorazowych. Dążymy do tego, aby produkty jednorazowego użytku doskonale sprawdzały się podczas użytkowania, ale także żeby można było określić je mianem biodegradowalnych, czyli po prostu abyśmy byli bardziej ekologiczni. Stosowanie produktów jednorazowych ułatwia nam codzienną opiekę nad bliskimi, pomaga dbać o higienę oraz zapewnia nam więcej wolnego czasu. Jeżeli szukasz dla siebie wygodnego rozwiązania, produkty medyczne jednorazowe są dla Ciebie! Spośród całego asortymentu, największym zainteresowaniem cieszą się podkłady chłonne. Możliwości zastosowania podkładów jest mnóstwo - są bardzo pomocne przy opiece nad osobami starszymi bądź chorymi, podczas przewijania malutkich dzieci, w okresie połogu. Właśnie tą ostatnią z wymienionych możliwości postanowiłam zająć się w dzisiejszym wpisie. 

A więc dzisiaj zostaję tutaj z przyszłymi Mamusiami!

Na wstępie może napiszemy sobie czym tak właściwie jest połóg. Połóg jest to okres po ciąży i porodzie, w którym anatomiczne, morfologiczne i czynnościowe zmiany ciążowe ustępują. Tym wszystkim zmianom towarzyszy oczyszczanie się macicy, podczas którego musimy w szczególny sposób dbać o higienę osobistą, tak aby uniknąć zakażenia połogowego. Bardzo przydatne będą nam w tym momencie artykuły jednorazowe takie jak podkłady chłonne poporodowe, w późniejszym etapie podpaski oraz wkładki higieniczne. Pewnie, każda z Was zaczęła się teraz zastanawiać jakie podkłady wybrać, ile sztuk będzie potrzebne, jak z nich korzystać. Na wszystkie te pytania postaram się odpowiedzieć poniżej.

Przede wszystkim podkłady powinny być dobrze chłonne, ze względu na zazwyczaj dużą ilość odchodów poporodowych. W tym okresie, jak już wspominałam wcześniej, jesteśmy znacznie narażone na stany zapalne oraz grzybicze. Należy więc stosować podkłady "oddychające", tak aby nie narażać okolic intymnych na podrażnienia. Jeżeli chcesz żeby podkłady były wygodne w użytkowaniu, szukaj podkładów, które posiadają pasek kleju bądź ceratową zewnętrzną warstwę, co uniemożliwi przesuwanie się podkładu. Możesz również wybierać podkłady o dużej powierzchni, dzięki czemu przesuwanie się podkładu również będzie ograniczone. 

Ile podkładów powinnaś kupić?

Tutaj nie ma jednej właściwej odpowiedzi, wszystko zależy od ilości odchodów połogowych. Zalecane jest posiadanie 2-3 paczek. Jedną paczkę zabierz do szpitala, jeżeli Twój szpital nie udostępnia takich podkładów. Resztę zostaw w domu, przydadzą Ci się po powrocie z maluszkiem do domu. Jednak nie przejmuj się jeśli kupisz za dużo! Podkłady poporodowe na łóżko, których nie zużyjesz, możesz wykorzystać do przewijania swojego dzidziusia. 

 

 

 

 

 

Bardzo dobrze jako podkłady chłonne poporodowe sprawdzą się podkłady Protectiva Soft . Ich różne rozmiary oraz chłonność pozwalają przyszłym mamą nadążyć za swoim organizmem i wybrać indywidualnie odpowiedni wariant dla siebie. Podkłady są miękkie, nie podrażniają skóry okolic intymnych. Posiadają ekstrakt z zielonej herbaty, który wykazuje właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne, dzięki czemu pomagają chronić się przed zakażeniem połogowym. Ich zewnętrzna warstwa wykonana jest z antypoślizgowej, nie przepuszczającej wilgoci powłoki, wewnętrzne warstwy to pulpa celulozowa z superabsorbentem pochłaniająca wilgoć oraz membrany oddychające, na zewnątrz podkładu delikatna włóknina wierzchnia. 

 

Zapraszamy do kliknięcia zakładki Higiena dla mam. Tam znajdziesz więcej artykułów higienicznych. 

Super, że przeczytałaś cały wpis!

Podziel się z nami swoimi doświadczeniami dotyczącymi podkładów poporodowych! Pomożesz w ten sposób, przyszłym mamom, wybrać idealne podkłady poporodowe. 

Zostaw po sobie komentarz, będzie mi bardzo miło.  

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl